| ღElyaღLoveKpop a întrebat:

Ce inseamna "o persoana emotiva?"La raspunsul mai detaliat dau funda.happy

Răspuns Câştigător
| Renes a răspuns:

Emotiva, pai, ca esti foarte sentimentala si iti vine sa plangi repede si foarte sensibila, de obicei se considera a fi un defect, si sunt de aceeasi parere.

Sper ca te-am ajutat. happy

4 răspunsuri:
| logatcamembru a răspuns:

Care tine de emoții, Care poate fi emotionat cu usurinta.happy

| patricia1999 a răspuns:

Buna!

Pentru mai multe informatii legate de " emotivitate " poti vizita acest site :

- http://articole.famouswhy.ro/ce_este_emotivitatea/ :

" Emotivitatea este o stare de reactie emotionala a unui individ. Fata de diferite modificari ale ambiantei fizice si sociale (zgomote bruste, aparitia unei persoane), fiecare organism reactioneaza printr-o stare emotiva normala sau crescuta (hiperemotivitate), manifestata prin semne felurite, cum sunt:
rosirea fetei, transpiratie sau paloare, cresterea frecventei respiratiei si a pulsului etc.

Unele emotii puternice pot provoca mictiunea sau defecatia spontana, ori chiar tulburari respiratorii si circulatorii foarte intense, care sa duca la accidente mortale.

Hiperemotivitatea poate aparea ca o trasatura constitutionala (constitutie emotiva) si in aceste cazuri ea nu este de obicei un element care sa tulbure viata omului, daca acesta traieste in conditii normale de viata si munca.

Hiperemotivitatea poate aparea insa si in unele boli psihice, traducandu-se prin crize de plans sau de veselie nejustificate. Unele tulburari datorate... "

O zi placuta!

| manolo a răspuns:

Se emoționează ușor, sensibilă.
Cei care au o reacție afectivă de intensitate mijlocie și de durată relativ scurtă, însoțită adesea de modificări în activitățile organismului, oglindind atitudinea individului față de realitate

| ღElyaღLoveKpop explică (pentru manolo):

Adica crede in fantezi si ca plinge usor daca ii zici ceva direct "il ranesti usor "?