| Psihoyounger a întrebat:

Ce inseamna pentru tine "placerile vietii"?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De exemplu, acum cateva minute a plouat...asa incetisor.Citeam o carte, mi-am tras un fotoliu langa geam si am inceput sa rontai pizza si sa iau cate o inghititura de Cola rece. Apoi a venit prietena mea cea mai buna la mine, n-am mai vazut-o de 2 saptamani, am fost plecata din tara. Mi-a fost foarte dor de ea, i-am dat cadourile pe care i le-am luat si niste fotografii.Ma gandesc ca maine n-am nimic important de facut, pot sa dorm pana tarziu, evetual seara merg la o plimbare langa lac cu cainele si cu prietena mea, care a acceptat sa ramana aici cu mine, mi-e cam urat singura, ai mei n-au sosit inca.Ma gandesc ca mai am o luna jumate de vacanta, apoi ultimul an de liceu, dupa care plec la facultate in strainatate, am o suta si o mie de planuri...Si ma simt bine, momentan, sunt linistita, aproape fericita. Tu ce faci?

14 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Mai multe lucruri...parintii sunt cei mai importanti... apoi prietenii si impreuna ne distram \:d/

| Psihoyounger explică:

Draga bunny,
Iti multumesc pentru raspuns si si eu sunt destul de fericit. MS tutror pentru raspunsuri

| yanny`s a răspuns:

Placerea vietii am savurat,
Cand bucurii am adunat.
Au fost momente si trairi,
Dulci si pline de sclipiri.
A fost dorinta implinita
Si fapta bine gandita.
Inseamna viata care-mi place,
Inseamna tot ce ma atrage.

| fabiola a răspuns:

Sa razi, sa vorbesti, sa alergi, sa visezi... dar sa ai cu cine!

| adyth a răspuns:

Viata este insasi o placere tongue

| andreig a răspuns:

Sex, vacante pe plaja, persoane deosebite in viata mea, haine cu care sa ma simt mandru, ochelarii mei pe care`i iubesc mult, libertate, iubita mea si banii mei

| Paula a răspuns:

Momente fericite... in care mam simtit bine sau ma simt bine.
happiness

| diavolitza a răspuns:

Inseamna multitudinea ganduri, activitati, fapte, cuvinte care te fac sa te simti etraordinar. O placere se simte si nu se poate descrie in cuvinte.

| cutza a răspuns:

Un ris cu pofta in cercul prietrenilor, o intelegere din partea parintilor si o imbratisare tandra si dragostoasa de la prietenul meu...

| girl16flo a răspuns:

Bautura, femei, bani, muzica

| leonet09 a răspuns:

Sami iau Noki n97

| raskolnikov a răspuns:

Sa privesc o gonflabila in timp ce imi sarut prietena!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer eu inteleg prin placerile vietii momente in care esti fericit ca de exemplu doar! : cand faci fapte bune, cand ai virtuti, cand te rogi numai la Dumnezeu, cand te duci la Biserica.

| ba1atfrum0s a răspuns:

Pt mine placerile vietzi inseamna mult sexy si multe momente fericite