| DakotaRoyse a întrebat:

Ce înseamnă pentru voi când prietenul/prietena vă spune "Aş vrea să fim doar amici"? E greu când o relaţie apropiată se răceşte, dar, în opinia voastră, vă bucuraţi că măcar puteţi să fiţi un amic apropiat al acelei persoane în continuare sau nici nu mai vreţi să auziţi de acea persoană care vă spune asta?
După părerea mea, contează mult faptul că unii apelează la această replică, în speranţa că nu se va duce de râpă toata relaţia construită, ci poate se va reduce doar la una de amiciţie. Asta dacă bineînţeles, nu e doar o schemă de a termina tot.

Răspuns Câştigător
| darkhell217 a răspuns:

Eu unul m as bucura si ca amic decat sa numai pot auzi de ea deloc, e destul si putin, macar pot in continuare sa ma pot bucura de zambetul ei

3 răspunsuri:
| barbieboy a răspuns:

Inseamna ca a gasit pe alta/altu o alta replica in loc sa iti zica directwinking

| AnGeL a răspuns:

Si eu cred acelasi lucru

| GoodGuyOviCONTSUSPENDAT a răspuns:

E mai bine sa ramaneti amici decat sa nu fiti nimic, dar nu-ti fa griji si mie mi s-a intamplat si am devenit mai mult decat amici, asta dupa ce a vazut ca poate avea incredere in mine si ca tin la ea.Fi sincer cu ea si poate se intampla lucruri bune. :d

for haters: http://diacritica.wordpress.com/2009/01/02/fi-fii-cand-se-scrie-fi-cu-2-i/ :))