| ioniiiiiM a întrebat:

Ce inseamna pentru voi perfectiunea? happy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stim cu totii ca perfectiunea nu exista.In schimb pentru mine multe lucruri sunt perfecte ( asa cum pentru altii nu ar putea insemna nimic). Rasaritul pe malul marii,momentele cu copiii in preajma,clipele in care rad de ma doare burta cu prietenii, imbratisarea mamei, toate aceste lucruri sunt cel putin perfecte pentru mine.

8 răspunsuri:
| aliceinchains a răspuns:

Perfecțiunea nu există și nici nu aș vrea să existe. Nu vreau să văd o persoană perfectă, îmi plac defectele.

| ImHereForYou a răspuns:

Pt mine mereu a fost lock pentru mai bine! Niciodata nu am fost multumita de ceea ce fack,mereu am crezut ca este lock pentru mai bine,ca daca nu fack mai bine nu-i multumesck pe cei din jur!
Dar aici am gresit orice lucru il fack trebuie sa-mi placa, sa ma distrez cand il fack, nu din obligatie.
Anul trecut daca luam un 9 plangeam ca nu am luat 10 si nu o mai bukur pe mama! Acum chiar daca iau 9 este bun pentru ca este meritul meu, pentru ca am muncit pe el!

| Pisoiul a răspuns:

Atingere a noi varfuri de inteligenta, frumusete si cunoastere.Asta nu inseamna caci nu exista oamenii perfecti. Uite o femeie perfecta spre exemplu:
http://www.google.com/......tp?/imgres

| Klepto a răspuns:

Imperfect is the new perfect.Nu exista asa ceva de absolut ca perfectiunea.Sunt doar niste concepte subiective, perceptii diferite.Un ideal imposibil este perfectiunea pentru mine.

| nykgio a răspuns:

Pentru mine perfectiunea inseamna, cand nu faci nicio greseala, cand faci tot asa cum trebuie!

| ToMiZza a răspuns:

Pentru mine e nebunie curata...nu exista asa ceva straight face
Ca sa atinga perfectiune omul nu trebuie sa se gandeasca la perfectiune...pentru ca aceasta este pur si simplu imposibil de atins happy

| BgDc a răspuns:

Pentru mine perfectiunea nu exista.

| kdanny a răspuns:

Sandu Ciorba, big grin glumesc, perfectiunea la mine inseamna sa nu aiba nici un defect, din orice punct de vedere.