| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna prescurtarea "R. I. P" scrisa mai nou de Halloween pe piatra de la mormant?big grin
Voi sarbatoriti Halloween-ul? Ce credeti despre aceasta sarbatoare?
Eu nu o prea iau in seama...big grin

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Requiescat In Pace (Odihneste-te in pace). Si nu este scrisa mai nou, este de foarte mult timp aceasta, fiind folosita, mai ales, in cimitirele catolice. Numai bine!

9 răspunsuri:
| amanda33 a răspuns:

Rip = rest in peace

| EX a răspuns:

R. I. P. misepare ca inseamna diavol sau ceva de genu.Si nici eu n-o iau [straight face

| JustMeBăi a răspuns:

"R. I. P" vine din engleza si inseamna "Rest In Peace" adica sa se odihneasca in pace.
si Halloween-ul nu-l sarbatoresc doar daca ies cu cineva in orashappy

| alexutu001 a răspuns:

Buna rip inseamna rest in peace sau "odihnestete in pace " cat despre halloween in general la noi nu are o asa mare semnificatie fiind o sarbatoare imprumutata happy

| Sixx a răspuns:

R. I. P=Requiescat In Pace=Odihneste-te in pace
Si, da sarbatoresc Halloweenul pentru ca atunci e ziua mea big grin

| Devill a răspuns:

Rest in peace :] Il sarbatoresc, mie cel putin imi place aceasta sarbatoare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

R. I. P. =Rest in peace

Nu sărbătoresc că nu am cu cine...

| marian59 a răspuns:

Rest in peace (odihneste-te in pace)
e de ca*at

| ANAV12 a răspuns:

Pey R.I.P =Odihneste-te in pace...
Eu sarbatoresc Halloween-ul in fiecare an iar in scoala in care invat se fac mereu festivitati in legatura cu aceasta sarbatoare.Mie sincer imi place un motiv in plus de distractie:}