| aproapenu a întrebat:

Ce inseamna publicitatea pentru tine? informatie sau manipulare? astept argumente

5 răspunsuri:
| ionica56 a răspuns:

Prin publicitate aduci la cunostiinta un anumit produs\marca incercand sa-l scoti in evidenta prin manipulare.
60% manipulare si 40% info, parerea mea :*

| AliveOne a răspuns:

Daca i-au ca exemplu samsungu e deja manipulare restul sunt informative

suntserios
| suntserios a răspuns:

Informatie. rar sunt convins de publicitate sa cumpar ceva. cumpar ce cred eu ca e bun si rentabil si pe urma schimb produsul daca nu sunt multumit

| Ingerintunecat92 a răspuns:

O prostie!

| nicolethaa a răspuns:

Publicitatea este atat un mod de informare cat si de manipulare! Dar mai mult de manipulare! Pubicitatea cauta sa atraga clienti prin diferite metode, trebuie sa stii ce cauta clientul, si ce`i place sa auda.De aceea de multe ori publicitatea nu corespunde cu produsul in realitate!