| Lucia_5229 a întrebat:

Ce inseamna sa ai un caracter puternic...nu vreau definitie mai mult exemple adica:
nu plange cand alti isi bat joc...sau chesti din astea
pls... funda! ( fara mistouri)

3 răspunsuri:
| lightmyfire a răspuns:

Buna.Sa ai un caracter puternic, 2 cuvinte in aria carora se gasesc o multime de sinonime.Persoanele cu un caracter puternic sunt din zodia taur, berbec, leu si uneori varsator /scorpion/sagetator.NU ca persoanele din celelalte zodii nu ar fi insa asta e specific.Sa fii o persoana puternica cu un caracter specific inseamna sa fii in primul rand tare din fire,sa treci peste greutati si necazuri, sa te descurci in general singur intr-o situatie limita, sa stii sa dai sfaturi din propria experienta.Sa ai un caracter puternic inseamna sa treci printr-un necaz,sa ai o durere in suflet,sa te dai cu "capu de pereti" dar sa fii tare la urma urmei si sa-ti rezolvi problemele in care ai intrat,nu sa decazi, sa te dai batut sau sa te omori, Doamne fereste in anumite situatii.In general persoanele cu caracter puternic sunt mai impulsive[unoeri], au tendinta sa conduca, vorbesc mai tare si chiar tipa sau gesticuleaza.Adevarat e ca sunt si persoane cu un caracter puternic care s-au integrat in societate vb cu toata lumea se inteleg cu toti dar sunt si persoane[fete&baieti] care se impun prin bataie, asa considera ei ca inseamna sa fii puternic si sa conduci.In general sa nu te dai batut,sa ai vointa,sa te implici in multe organizatii[fie la scoala, cu prietenii, in oras] si sa duci la bun sfarsit toate acele cerinte care ti se dau. Sper ca ai inteles ce am vrut sa zic.Asta nu inseamna ca pers mai timide nu pot avea un caracter puternic,depinde de persoana in general, pot si puternice in sufletul lor, numai ele stiu chestia asta si nu au nevoie de alte pareri si asta inseamna sa fii puternic si sa ai un caracter la fel.Nu e greu.de inteles.O zi minunata

| lightmyfire a răspuns:

Ms mult cryticalbig hug

| crytical a răspuns:

Poi... cred ca lightmyfire a spus tot ce trebuia.