| BobTheUnicorn a întrebat:

Ce înseamnă thug life?
Fundăwinking

4 răspunsuri:
| Adr_Andrei_1996 a răspuns:

Mot'a'mot inseamna viata de golan... termenul l-a popularizat 2pac si inseamna sa traiesti cum vrei tu si sa faci ce te taie capul

| T0T a răspuns:

În 1993, Tupac formează grupul Thug Life împreună cu câțiva prieteni de ai săi: Big Syke, Macadoshis, fratele său vitreg Mopreme Shakur și Rated R. Grupul a lansat primul și ultimul lor album Thug Life Vol. 1 pe 26 Septembrie, 1994. Grupul cântă la concerte de obicei fără Tupac.
Conceptul,, Thug Life" în viziunea lui Tupac era o filozofie pentru viață. A dezvoltat cuvântul în,, The Hate U Give Little Infants Fuc.ks Everybody".
El a definit cuvântul,, thug" nu ca un criminal, ci ca un om care este stabil, care își știe puterile, care își face viața lui și este mândru de realizările sale.

| OmulDeStiinta1986 a răspuns:

Adica niste retardati care nu au inteles alt lucru din viata decat sa se impuste intre ei, violenta, alcool, droguri, tutun si alte forme de autodistrugere si distrugere a ce e in jur.

| ada2016 a răspuns:

Thug înseamnă asasin și thug life este viața de asasin!