| elly_5249 a întrebat:

Ce inseamna TM?
inseamna pe romaneste ca e marfa mea?

19 răspunsuri:
| criss:) a răspuns:

Trede mark, adica marca inregistratawinking

| criss:) a răspuns:

Trade*vroiam sa scriu, pardon

| ησ мυѕι¢✪ησ ℓιƒє a răspuns:

™ Nu se scrie din tastatura, dar poti sa il copiezi de aici.vezi big grin

| radu75 a răspuns:

TM = Trade mark. Marca de fabricatie, de obicei este vorba de "registered trade mark", marca de fabricatie inregistrata. Marile branduri : coca-cola, pepsi, adidas etc, au inregistrate aceste marci pentru ca cineva sa nu vina cu un produs peste noapte cu acelasi nume, se pedepseste prin lege. Cu alte cuvinte : unic, original 100%, cam asta e scopul insemnelor TM.

| symo_2617 a răspuns:

Timisoaratongue

| poesia a răspuns:

TM=TRADE MARKETING si in romana ar veni comert si marketing.parerea mea nu sunt sigura.

| andreea14 a răspuns:

Eu stiam ca TM inseamna Timisoara, nici decum marfa mea nu stiu ce sa iti zic

| bureteleBob a răspuns:

™ inseamna ce inseamna

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Timisoara:d

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

TM = trade markwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inseamna Trade Mark

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trade Mark sunt 2 cuvinte (Marca Inregistrata)
nu e nici pe de cum Timisoara

| aNN0Nim a răspuns:

Tine apasat pe tasta ALT si tasteaza 0153 de pe cifrele din dreapta de la tastatura. alea cu Num Lock

| Aanndrreeii a răspuns:

Am inteles ce inseamna dar cum se "scrie" din tastatura ca, un singur caracter?

| MeGroompy a răspuns:

Trade Mark

| s3nz0r_2436 a răspuns:

Timisoaralaughing

| VadimNBA a răspuns:

TRADE MARKETING! adica marca inregistrata