| GlavierulMeuDe65_2815 a întrebat:

Ce inseamna viata de adolescent? intr-un miunt si sau 5 minunte

Răspuns Câştigător
| stefana21 a răspuns:

"O parte a vietii care e in acelasi timp frumoasa si ciudata. Apar o groaza de schimbari in gusturi, comportament, personalitate, aspect fizic. O parte a vietii cand "muzica e totul", cum ne spune reclama de la Orange Young. O parte a vietii unui individ greu de pus intr-o categorie anume: copil sau adult? Momentele cand invatam, din pacate, ce este responsabilitatea. Fragmentul de viata ce are o importanta deosebita pentru fiecare. Si desi are parti bune si parti rele, trebuie sa profitam de viata autentica de adolescent. Ea ne va ramane intiparita in amintiri in tot restul zilelor noastre pe Pamant." citat din creatie proprie smug

1 răspuns:
| SaraDundee a răspuns:

Hmm viata de adolescent este cea mai grea dar totodata si cea mai speciala! Sentimentele ce te'au calauzit pana acum ies la iveala,creandu-ti diferite stari pe care nu le'ai mai incercat.Te sperii dar si te si incanta happy Este un capitol important din viata,persoana in cauza invata sa se maturizeze si sa calce cu dreptul intr'o lume care poate nu este pe plac. Cand esti adolescent iubesti cu pasiune,traiesti cu pasiune, intr'un cuvant esti pasionat de toate lucrurile noi si ''moderne'' Asa suntem noi adolescentii, gresim dar ne ridicam si o luam de la capat! (cel putin eu whistling) Avem nevoie de sprijin neconditionat si de cineva care sa ne calauzeasca...dar nu intodeauna gasim persoana la momentul potrivit si putem claca; siguranata de sine ne poate fi furata ...la fel ca si celelalte lucruri importante noi! Cand esti adolescent trebuie sa luptam pentru ce ne dorim!