| RagazzaDiPapa a întrebat:

Ce intelegeti prin cuvantul "joc"? Credeti ca doar copiii se pot juca? Dati-mi si mie cateva definitii artistice. Fara Copy-Paste, va rog:X... DAU FUNDAlove struck. Multumesc anticipat:*

Răspuns Câştigător
| alina58 a răspuns:

Fericire, zambete, uitarea problemelor...cam asta inseamna cuvantul joc, pentru oricine. Toti ne putem juca, chiar si bunicii nostri.

3 răspunsuri:
| RagazzaDiPapa explică:

@gandacel96: Nu, eu vreau doar niste opinii, nu are legatura cu scoalatongue

| gandacel96 a răspuns:

este pentru limba ROMANA? Gen: Joc si joaca?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oricine se poate juca.Când spun joc mă gândesc la copilărie.Când spun copilărie mă gândesc la fiecare om în parte,de orice vârstă. Copilul rămâne în fiecare om, asta îl face să se simtă viu. Cine a uitat să fie copil, ajunge un om trist.