| nobody_9468 a întrebat:

Ce intelegeti prin"viata de boschetar/a, golan/ca"?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Simbolizeaza partea tineretii, fara griji, probleme, numai prin baruri si gandul la fete... cam asta inseamna cand esti tanar`... si cand viata te lasa sa faci ce vrei big grin:*

3 răspunsuri:
| Just kidding a răspuns:

Boschetar/a - persoana care bea mult, traieste numa din vicii.

Iar golan/ca - persoana care este scapata de sub control, lipseste mult de acasa (in caz ca are familie)

:*

| englezuc a răspuns:

Viata de boschetar : fara sa ai responsabilitati, sa nu ai o casa, sa nu ai pe nimeni, sa nu te ingrijesti, cu alte cuvinte, o persoana varza!
viata de golan : (majoritatea se cred golani ) ca ai "combinatii" ca o arzi cu tarfe in cluburi, ca cunosti pe nu stiu cine... pe bujie pe ciob pe ABS, cam asta e ce se crede!
parerea mea e sa traiti cum stiti, sa fiti voi insiva, sa va simtiti bine in pielea vostra, sa nu va intereseze ce zic altii si sa va distrati!winking

| vladimir23 a răspuns:

BOSCHETÁR, -Ă, boschetari, -e s. m. și f. Persoană fără adăpost, care doarme prin parcuri; vagabond. ♢ (Peior.) Persoană cu apucături dubioase