| anonim_4396 a întrebat:

Ce intelegeti voi prin citatul:" Lupta pentru ceea ce iubesti, ca sa n-ajungi sa iubesti tot ce gasesti! "

1 răspuns:
| madalinacr a răspuns:

Pot spune ca sunt de acord cu acest citat" Lupta pentru ceea ce iubesti, ca sa n-ajungi sa iubesti tot ce gasesti"deoarece dragostea e un lucru foarte important in viata.
In primul rand, pot spune ca trebuie sa lupti pentru a'ti castiga aproapele si sa lupti pentru iubirea lui si pentru tot ce il inconjoara indiferent cat de dificila ar fi situatia in care se afla relatia dintre 2 parteneri.
In al doilea rand,a lupta pentru dragoste e ceva firesc,nu trebuie sa renunti daca stii ca aceea persoana te vrea pe tine dar nu stie cum sa se apropie sau sa se comporte in compania ta,facand referire si la partea cealalta a citatului afirm ca trebuie sa iubesti ce vrea inima ta nu ce gasesti asa trecator si trebuie sa lupti cand iti spune inima,asculta doar ratiune totul va decurge frumos.
In concluzie,lupta pentru cineva cu capul sus deoarece il iubesti, si sa nu iti para rau ca ai luptat peste un anumit timp, lupti pentru ca il iubesti nu pentru altceva.