| Solanoo a întrebat:

Ce jocuri de carti cunoasteti? Cele mai dragute funda!:X

Răspuns Câştigător
| Remus82 a răspuns:

Saptica,popa prostu`,poker,asasin,macaoa,kems, tabinet, trombon.

3 răspunsuri:
| Mann02 a răspuns:

Pai cel mai fain e septica pe puncte, cand termina cineva, restul numara cate puncte au pe carti ( x- 10 puncte, tuz- 11 pct, etc) iar daca cel care termina inchide cu 7 punctele se dubleaza happy

| DenisukuDeniii a răspuns:

Poker-ul este un joc super fain cu cartile! Mai ales cel american...cauti sh tu informetii despre acest joc pe net sau poate stie vre un prieten. In afara de poker mai sunt jocurile de carti "mai vechii" : macao,tabinet,saptica,toci, razboi, kent.
Sper ca te-am ajutatbig grin

| Atechan a răspuns:

Kems imi place cel mai mult. se fac echipe de cate 2 si apoi va alegeti un semn pe care adversarul sa nu il stie.fiecare persoana are 4 carti. patru carti se aseaza jos din care toata lumea alege (nu pe rand) niste alte carti care ii trebuie pentru. a face pereche din 4 cariti.cand cartile nu mai trebuiesc nimanui "se ard"(se pun deoparte si nu le mai folosesti) si se pun alte 4 jos. daca faci pereche aplici semnul pe care i l-ai spus coechipierului si el trebuie sa zica "KEMS!", daca face asta, ati castigat, daca echipa opusa isi da seama de semn spune "Contra kems" si castiga acea echipa.
PS:Atunci cand iei o carte de jos trebuie sa completezi punand una care nu iti trebuie
tot timpul trebuie sa ai 4 carti in mana
Funda te roggggg happy