| anonim_4396 a întrebat:

Ce locuri libere au mai ramas la facultati, in Bucuresti?
Vreau cat mai multe linkuri.

11 răspunsuri:
| UzOm a răspuns:

Și tu vrei să faci o facultate doar ca să fie făcută? Pff, nașpa rău s-a ajuns în țara asta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru UzOm):

Mai naspa e poza ta de profil.

| UzOm a răspuns (pentru anonim_4396):

Hai lasă prosteala. Cine te-a aburit să faci o facultate? Părinții sau ratații tăi de prieteni?

| pufulescu a răspuns (pentru UzOm):

Mm, dar ce sa faca, puscarie? Orice scolarizare e mai buna decat nici o scolarizare.

| UzOm a răspuns (pentru pufulescu):

Logic că e bună. Adică să stai 4-6 ani pe băncile facultății ca pe viitor să întorci cartofii la KFC. Dacă nu știe ce să facă, mai bine ar face un curs de calificare, sau s-ar autoevalua pentru a observa la ce e bună sau nu, iar mai apoi să aleagă o facultate. Nu te duci ca ultimul ratat la medicină, cu impresia că prinzi ceva, când tu de fapt nu știi nici măcar unde se află rinichii.

| DarthNiger a răspuns (pentru UzOm):

Nu inteleg care este problema ta, omul a pus o intrebare simpla daca nu esti in stare sa raspunzi la ea atunci evita sa mai comentezi si de unde stii tu ca nu are habar de medicina? nu degeaba a ales facultatea aceea, inceteaza cu frustrarile si cu comportamentul asta de om fara viitor, nu toata lumea e inginer de salubrizare ca tine...in locul tau as tace sa nu te faci mai rau de ras

| UzOm a răspuns (pentru DarthNiger):

Păi vezi tu, trăim în democrație așa că îmi pot exprima OPINIA despre orice și oricine. Legat de întrebare, dacă o citești mai bine o să observi că nu a specificat ce facultate vrea să urmeze. Și oricum comportamentul tău e de râs, nu faptul că ce am scris eu întâlnești peste tot în România.

| DarthNiger a răspuns (pentru UzOm):

Din moment ce nu a specificat inseamna ca nu este hotarat la care sa se duca, iar daca tu crezi ca sa insulti pe cineva in mod indirect si sa iti versi frustrarile pe oricine vezi, atunci asta nu este opinie personala prietene happy invata diferenta dintre opinie personala si a insulta pe cineva fara sa stii.

| UzOm a răspuns (pentru DarthNiger):

Mă, sincer eu cred totuși că mi-am exprimat opinia într-un mod pașnic, fără să creez o stare de spirit proastă "victimei" tale. "Din moment ce nu a specificat inseamna ca nu este hotarat la care sa se duca". Hăhă, pretenaș, cam bați spre ce am scris eu. Când îți alegi o facultate, mai întâi îți evaluezi bagajul de cunoștințe + trebuie să-ți placă respectiva facultate. El trebuia să specifice la ce facultate vrea să dea. Drept? Medicină? Psihologie? El nu a scris asta, deci am luat situația asta drept "Încă unul care-și irosește viața prin facultăți. Asta desigur, dacă o să meargă pe la ele". Sincer nu știu care e mai frustrat dintre noi doi. Pe mine unul mă doare în șpiț unde se duce. Mai important este să aleagă cu capul său, nu cu al altuia.

| DarthNiger a răspuns (pentru UzOm):

Daca nu-ti pasa atunci de ce ai raspuns? oricum e clar ca degeaba iti explic...ramai asa cum esti

| UzOm a răspuns (pentru DarthNiger):

Iar tu rămâi la fel cum ai fost până acum. Succes.