| Mandy a întrebat:

Ce materie (nu) va place/v-a placut in anii de scoala? argumentati de ce
Dau funda promiiit:*

Răspuns Câştigător
| Kenny a răspuns:

Imi place romana, sincer. Nu sunt eu foarte buna la asta, dar profesoara de romana este o femeie extraordinara, calma, buna, iubitoare, glumeata si iertatoare. Este ca o a doua mama, are rabdare si stie cand sa glumeasca, si chiar daca noi suntem niste nesimtiti si n`avem pic de bun simt, ea tot ne iarta. laughing
In schimb, fizica, nici sa n-aud de ea. Pur si simplu NU inteleg, incerc sa fiu atenta, ma uit pe caiet, incerc sa invat lectiile, dar nimic nu se prinde de mine, groaznica materie. x_X Profa la inceput mi-a placut, era glumeata, dar de cand a inceput sa faca scandal daca te intorci in spate sa arunci o pasta, e nasol rau. Plus ca da multe teste neanuntate, si nici macar sa ridici privirea din foaie n-ai voie. Ma rog, sper sa reusesc sa trec macar cu un 6-7. laughing

15 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Matematica.Profa a venit din America cu niste perceptii...de stau pisicii in coada.Baga femeia asta matematica in noi cu pompa.Eu m-am dus la chimie sa fac fizica, biologie, chimie nu sa o ascult pe stresanta aia vorbindu-mi de limite de functii si alte minuni.Noi ar trebui sa facem M2-ul. Aveam manual de M2 si ne da lucrare de M1.Si se mira de ce luam note pana in 7?oh go on
Abia astept sa iau bacul si sa nu mai pun mana pe matematica in viata mea.Ma disperastraight face

| Crisu a răspuns:

Fizica ptc nu am invatsat la timp si acum habar n`am...

| daiana a răspuns:

Matematica
mi se pare complicata, prea multe reguli, prea multe de invatat.
poate ca nu din cauza acesta dar am si un profesor mai prost iar faptului asta se datoreaza "placea" mea fata de aceasta materie.

| Bubbles_8156 a răspuns:

Fizica nu-mi place. Pur si simplu nu pot sa o inteleg.
Ne-a dat intr-o saptamana 2 lucrari angry. [testarea initiala + inca una ]
Am impresia ca are ceva cu mine. Se uita tot timpul la mine. ba imi zice sa dau bretonul la o parte din ochi, ba nu stiu ce. angry.

| EX a răspuns:

I-mi placea matematica pentru ca era singura matereie la care intelegeam ceva.Si nu-mi placeau limbile straine(engleza, franceza, latina etc) eram bata la ele.

| Duudy a răspuns:

Matematicaaaaa
Pai in generala nu eram atenta la ore big grin, vb, ma jucam, etclaughing) si nici profu` nu explica prea bine, iar acum in liceu whistling. fac matematica cu directoru`, eu nu am prea multe cunostinte in domeniu matematici rolling on the floor, el e ff rau si cand ies la tabla iti imaginezi ce iese acolo rolling on the floor. Da trec eu si peste asta big grin
laughing
Tie iti place matematicahappy? Oare ii place cuiva matematicarolling on the floor)?
Mie una Deloc`!

| Ysha a răspuns:

Sportul urasc sportul avem un profesor... nici nu imi vine sa vorbesc de el am niste noate asa mici la el anul asta... sper sa nu mai imi strice iar media ca anul trecut, eu fac sport in fiecare ora ma straduiesc dar la el nimic nu e bine din 25 elevi in clasa doar 5 au media 10 la el, matematica ii mai frumoasa ca ed fizica nimanui din clasa nu ii place profesur asta si nu scapam de el ca inca ii destul de tanar

| andreea_6295 a răspuns:

Pai mie nu`mi place matematica si fizica crying. deci nu ma duce capul deloc sa o scot la capat cu calculele zau laughing si anul` asta mai am si examen la mate laughing si mi`e frica daca nu-l iau.

| TheLostInTheDark a răspuns:

Mie nu`mi place fizica o urasc chiar si imi place informaticatongue

| raluca0306 a răspuns:

Istorieee straight face si daca ma gandesc bine,nu e ca nu imi place materia, de fapt ce nu imi place e profesoara. nu am note foarte mari la ea, chiar daca invat.

| anghelbogdan a răspuns:

Materia care imi place este biologia deoarece vreau sa devin profesor de bio sau doctor
si materia care nu imi place este matematica deoarece aveam un profesor care masculta in fiecare zi si imi pune cate un 4, 2 3, si tot asa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chimie.

Nu pot să înţeleg cum naiba se combină substanţele alea şi rezultă probleme ...grele!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Matematica nu o suport si nici fizica celelalte imi plac dar matematica o urasc nu inteleg de ce trebuie sa ne invete atatea lucruri inutile iar fizica nu o suport pentru ca profu nu prea explica profesorul asa bine urasc matematica si fizica si profesori care ne predau aceaste ore

| criss2912 a răspuns:

Buna. Mi-a placut matematica ( si pentru ca profesorul nota corect elevii. Nu mi-a placut chimia, mai ales ca proful ne teroriza la ora ( mergea la vanatoare prin catalog doar-doar va gasi pe cineva care sa nu stie. Asa ca nu ne puteam concentra pe materia lui. In facultate insa, am facut chimie la greu - si a fost de nota zece!

| 4money_6133 a răspuns:

Mie intotdeauna mi-a placut romana si istoria imi placea la romana sa fac comentarii si la istorie im place mai ales istoria de dupa 1900