| Simyna a întrebat:

Ce materii se fac in clasa a 10 a la profilul stiintele naturi? Dar la matematica-informatica intensiv info? Va rog raspundeti ceva in acest gen:
ex: Stiintele naturi:
1. romana-4 ore
2. mate-4...

Răspuns Câştigător
| Castorul a răspuns:

La stiintele naturii pe clasa a Xa nr de ore e cam acelasi ca si pe a 9a.
Mate 4 ore
Romana 4 ore
fizica 2 ore
chimie 3 ore
bio 2 ore
muzica/desen 1 ora (se schimba la fiecare saptamana)
sport 2 ore
geografie 1 ora
istorie 1 ora
Limba straina 1: 2 ore
Limba straina 2: 2 ore
psihologie: 1 ora
ed. antreprenoriala: 1 ora
Religie: 1 ora
Informata: 1 ora
TIC: 1 ora
Cred ca astea sunt toate, sper ca n-am uitat nimic.
La mate-info nu stiu sa iti raspund big grin

2 răspunsuri:
| cipri08 a răspuns:

As putea sa-ti spun la mate info : 3 ore de romana, 4 de mate, 4 de info, 3 de fizica, 2 chimie, 2 biologie, 2 engleza, 2 franceza, 1geografie, 1 istorie, 1 religie, 1 sport, 1 desen ( jumatate de semestru, idem ca la muzica ) 1 educatie antreprenoriala, 1 psihologie, 1 TIC.

| MititiCa a răspuns:

Materiile pe clasele a 10`a inca nu s`au facut,
de ex la mine cand am inceput a 10`cea ne-a schmbat orarul de cel putin 5 ori :0.
asa ca nu am avea cum sa stim sigurtongue.
eventual intreaba ce materii s`au facut anul trecut pe colegii tai mai mari, si aflitonguehappy
baftahappy