| zevedei a întrebat:

Ce materii se fac in clasa a 6-a?
Sunt intra cincea si sunt tare curioasa.

6 răspunsuri:
| ChristtineA a răspuns:

Las-o mai usor cu curiozitatile astea. Si pune mana pe o carte de gramatica.

| andra1elena a răspuns (pentru ChristtineA):

Fata te-a intrebat altceva. De unde cartea de gramatica?

| iflirius a răspuns:

Intr-a șasea se fac aceleași materii doar că se adaugă și fizica care studiază proprietățile materiei. Ceao. big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se adaugă fizica. În a 7-a chimia şi cultura civică iar în a 8-a latina. Până în a 4-a ai făcut educaţie civică parcă...

| VampireBlood a răspuns:

Se adaugă fizica şi depinde de şcoală, chiar şi educaţia pentru sănătate şi tehnologică.

| Sidiuu a răspuns:

Fizică.