| Waa_ValentinutZaa_1987 a întrebat:

Ce materii se fac in clasa a 6 a toate materiile va rog. multumesc.

3 răspunsuri:
| Cameliapantiru a răspuns:

Buna! Vei studia romana, matematica, fizica, doua limbi straine, istorie, geografie, biologie, informatica, muzica, desen, religie, educatie tehnologica, sport. Deci, materiile din clasa a 5-a, la care se adauga fizica. Tezele le vei da la romana si mate. Vacanta placuta in continuare iti doresc si success in noul an scolar!

| OchiiCaprui a răspuns:

Romana, mate, fizica, tehnologie, desen sport, muzica, istorie, geografie, religie.
Aproape ca in clasa a 5-a doar ca si fizica.

| Swagger1337 a răspuns:

Romana, mate, franceza, engleza, desen, sport, muzica, geografie, religie, informatica si fizica