| Vampire_9682 a întrebat:

Ce materii se fac la stiinte ale naturii? Si se face multa matematica?

5 răspunsuri:
| Castorul a răspuns:

La stiintele naturii se fac 4 ore de mate pe saptamana. La fel 4 de romana. 2 de biologie, 2 de chimie, 2 (sau 3) de fizica, 2 de engleza si 2 de franceza (sau ce limba se studiaza il liceu) desen si muzica odata la doua saptamani, o ora de Informatica si 1 de TIC, 1 de logica, si sport o ora sau doua happy
Sper ca n-am uitat nimic big grin

| Andreea6031 a răspuns:

Materiile pe care se pune accent sunt matematica, chimie, biologie, Se fac 4-5 ore de matematica, dar la un nivel mai scazut fata de cei de la profilul mate-info.

| allthegoodnamesaregone a răspuns:

Materiile de baza sunt biologia, fizica, chimia si matematica. Da, se face mai multa matematica fata de un profil uman de exemplu, dar nu la acelasi nivel ca si cei de la mate-info. Bafta!

| Lusy93 a răspuns:

Destula matematicaaa...se face bio multa, chimie si fizica

| madutza_5263 a răspuns:

Cam 4 ore pe saptamana