| EugenEB a întrebat:

Ce materii se studiaza la Geologie?
Matematica stiu ca se face 1 an sau 2 ani din cate am vazut dar nu stiu sigur asa ca am decis sa pun o intrebare aici.
ONbig grinaca iau BAC-ul pot intra la orice facultate sau conteaza si media? Zic de locul pe taxa, la locul de la buget stiu ca e altfel.

1 răspuns:
| Mihaelablabla a răspuns:

Depinde de admitere. La unele facultati conteaza atat examenul de admitere (dat la facultate), cat si media din BAC sau de la o disciplina importanta profilului, la altele conteaza doar examenul sau media din BAC.
Pentru a vedea ce materii se studiaza te poti uita pe site-ul Facultatii de Geologie si, daca nu gasesti exact, poti cauta la orar pentru fiecare an!