| Popescu_Roxana_1990 a întrebat:

Ce materii sunt la protecția mediului? Si cat dureaza practica? Întreb de curiozitate ca eu nu sunt la liceu tehnologic.

1 răspuns:
| Mayaaaaaaa14 a răspuns:

Protecția mediului are multe module, daca faci profilul respectiv trebuie sa ai habar de biologie si chimie! E un fel de BIO-chimie, daca înțelegi! In fiecare an se schimba numele materiei respective fiecărui modul. De exemplu vei face ecologie. Practica din câte stiu se face la sfârșitul anului școlar si durează 2-3 saptamâni! Doar in clasa a 12a vei face in timpul anului practica, deoarece ai pregătirile pentru bac! Eu îți recomand sa mergi pe profilul protecția mediului, te va ajuta enorm pe viitor! Succes?