| ladiesman28 a întrebat:

Ce medie trebuie sa ai ca sa treci in clasa 10-a? Apropo va spun ca sunt din Moldova, va spun ca sa stiti sa nu incurcati ca poate acolo la voi in Romania este alt sistem.

3 răspunsuri:
| AnonimaOk a răspuns:

straight face La noi nu cere o anumita medie ca sa trecem in lcasa a10a sau oricare alta. Trebuie sa ai la purtare minim 7 si restul mediilor minim 5 - daca ai 3 medii de 4 ramai repetent, sau la mai putine ai o a doua sansa in vara sa dai corigenta si daca treci ai intrat in clasa urmatoare.

| AtateaConditii a răspuns:

Trebuie sa ai la toate materiile peste nota 5 (inclusiv 5).

| SimonaNicoletaღ a răspuns:

In Moldova nu stiu cum este, dar nu cred ca este foarte diferit. In Romania trebuie sa ai toate mediile, fara media la purtare, minim 5 iar media la purtare minim 6-7[numai stiu sigur].
*-*