| TROTIL7 a întrebat:

Ce naiba? Astazi eram pe holul scolii si am vazut-o pe fata la care tin si ea m-a vazut, ne-am uitat o fractiune de secunda unul la celalalt, dupa care eu am devenit brusc foarte preocupat sa-i explic unui prieten ceva, iar ea care vorbea cu o prietena i-a spus brusc sa intre in clasa si a luat-o de mana si au intrat. laughing))

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Se pare ca in acea fractiune de secunda acea privire efemera a declansat/provocat acel declic mental numit plastic "coup de foudre" care i-a afectat definitiv si negresit sufletul si inima, Aaceasta este explicatia acelei plecari precipitate. Daca iti place de ea este momentul oportun de a actiona. Incearca si vei avea garantat succes.

| TROTIL7 explică (pentru corbulalbrosu):

Cum adica i-a afectat sufletul si inima?

| corbulalbrosu a răspuns (pentru TROTIL7):

Adica a fost scanteia care a aprins focul/vapaia din sufletul ei indragostit. Dragostea si iubirea isi au fiecare locul lor in suflet si in inima.

| TROTIL7 explică (pentru corbulalbrosu):

Hmmm, pai noi cam de o luna nici nu ne-am mai salutat, de vorbit nici nu mai tin minte... mi-e cam greu sa cred

| SkyPilot a răspuns:

Ar f fost mai bine sa o privesti in ochi si sa ii zambesti. Iar daca iti zambea si ea, sa o saluti si sa intri in vorba cu ea.

| Dendoris a răspuns:

I-ai dat cu panica man laughing