| NesquikDuoSpecial a întrebat:

Ce nume preferati dintre Maria, Oriana si Claudia? De ce?

Răspuns Câştigător
| IaMwHoIaM3 a răspuns:

Mie imi plae Oriana. Mi se pare ca este putin mai diferit decat celelalte, mai special. Nu spun ca Maria nu e special, dar mie imi place Oriana...

12 răspunsuri:
| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Cum de ce? Trebuie să argumentez alegerea unui nume? Și câtă importanță are asta?
În fine, aleg Maria.

| Dariusuu a răspuns:

Maria.

Si sti de ce?

E numele persoanei pe care o plac.

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Claudia si Oriana sunt nume foarte frumoase.Maria nu-mi place.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Claudia îmi place mult, dar şi Maria merge deoarece e numele Maicii Domnului.
Te pup!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Claudia deoare suna foarte bine. e si frymos la pronuntie ma refer. Numele Claudia apare mentionat succint in Noul Testament si a fost purtat de sotia lui Pontiu Pilat. Ginta Claudia se presupune a fi de origine sabina si anume din Regillus, cetate a sabinilor.

| kidy00 a răspuns:

Maria. Mi se pare un nume foarte frumos. Fundita?

| QueenOfSpades a răspuns:

Oriana parcă ar fi nume de boală sau ţigancă, iar Claudia e mult prea comun. Maria e frumos.

| Solsagan a răspuns (pentru QueenOfSpades):

Ştiu. Şi mie îmi place Maria.

| QueenOfSpades a răspuns (pentru Solsagan):

Oare de ce, domnişoară Simona? laughing

| Solsagan a răspuns (pentru QueenOfSpades):

Nu mai mă da de gol cu prenumele ăla!

| QueenOfSpades a răspuns (pentru Solsagan):

Dar e frumos. Şi Maria.

| IonelaIone a răspuns:

Maria,pentru ca mi se pare un nume foarte dragut, in plus este numele Maicii Domnului! big grin