| Denysa-Myhaela a întrebat:

Ce opera literara a picat la Limba si Literatura Romana scris la bac? Cum va-ti descurcat?

3 răspunsuri:
Janina
| Janina a răspuns:

Roman psihologic din perioada interbelica...mergea atat Ultima noapte de dragoste, intaia noate de razboi cat si Padurea spanzuratilor

| ellene a răspuns:

Roman psihologic "Ultima noapte de dragoste, intaia noapte de razboi" de Camil Petrescu.Noroc ca am citit cartea, ca altfel nu stiu ce faceam. A fost ok.

| nmn a răspuns:

Roman psihologic,"ultima noapte de dragoste intaia noapte de razboi". Nu a fost dificil nici subiectul asta nici celelalte, m-am descurcat, cu matematica e cam greu, imi e teama