| MihaLoveYou a întrebat:

Ce parere aveti de mediile peste 6 (7, 8, 9 si 10) in clasa a VII-a, precizez ca am doar 3 medi de 7 si 3 de 8 iar restul 9 si 10 big grin?

Răspuns Câştigător
| Silvia a răspuns:

Crede-ma ca nu e un nivel mediu.Si eu sunt a 7 -a si am 3 medii de 7, chiar si una de 6, si nu ma cred un elev mediocru.Clasa a 7-a este cea mai grea din 5-8 si multi copii inteligenti au scazut considerabil anul asta.Este un an greu, important e sa obtii media generala peste 9.
Stiind ce materie este in clasa a 7-a, eu nu te consider un elev mediocru si cred ca ai medii destul de bune, ale unui elev peste mediu.

8 răspunsuri:
| Dizzy a răspuns:

Un nivel mediu.Banuiesc ca ai premiul III.nu?[sau depinde cum se calculeaza premiile la voi]

Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Rău nu este...eu la liceu am mai scăzut.am una de 7 şi două de 8, în rest doar 10, iar în generală a fost cam ca o joacă pe lângă liceu (media din clasele V-VIII a fost 9. 89)
Prin urmare, se poate şi mai bine happy

| Emena a răspuns:

Pai eu sunt in clasa a 8`a. si am aceleasi medii. dupa mine e bine si atat. dar acum depinde ce medii vrei sa ai tu.

| anaid a răspuns:

Asta inseamna ca ai media generala in jur de 9...este bine dar se poate mult mai bine.este foarte important sa ai media 5-8 mare pentru a intra la un liceu bun. In fond media 5-8 reprezinta 50% din media de admintere la liceuwinking

| MiSskAt-xx a răspuns:

E un nivel mediu.winking Asa e, important e sa iasa media generala peste 9 big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bravooooo.
Hai sa batem din palme.
Vrei incurajari sau ce?
Am inteles vrei parerea noastra, dar dc sa te intereseze parerea unor necunoscuti?

| Yarinn a răspuns:

...pai eu intr-a 7-a am avut media generala 9, 72 cu vreo 5 medii de 9 si in rest de 10

| Allegria a răspuns:

Clasa a 8 pentru mine a fost cea mai grealaughing
in a 5 am avut 9. 50
in a 6 am avut 9. 30
in a 7 am avut 9. 28
in a 8 am avut 8. 82
laughingoricumthinking tin minte...sa ti le zic si pe alea de la liceu?
laughing