| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti de Prof. Duma de la CNVA? Sunt intr-a 9 a si o am pe ea la mate.Am in clasa vreo 5 genii si lucreaza niste exercitii foarte grele pe care cica ar fi trebuit sa le stim. E cumva vina noastra a celor care nu suntem genii ca nu ni s-au predat astfel de exercitii?straight faceNe da teme din identitati de pe acum. mie aceasta lectie nu mi s-a predat in clasele 5-8 si totusi fara ca nici dansa sa-mi fi predat lectia inainte ne-a dat tema si ne-a zis sa studiem singuri acasastraight facetrece fugitiv prin ele... considerand ca noi le stim(Ar trebui sa isi aminteasca ca doar cativa mai clar doar 8 sunt din lva) si inca vreo 2 care au fost la olimpiade de mate.10 elevi care se pricep din totalul de 30... spuneti si voi o parere.ati mai trecut prin asemenea experiente? cum ati depasit situatia? Mie personal imi este foarte frica de astia 4 ani care vor urma, de toate temele pe care nu o sa stiu sa le fac. Ce ma sfatuiti?

3 răspunsuri:
| MasterOfDisaster a răspuns:

Buna.eu nu-s la liceul ala, dar parerea mea:
si eu am asa profi.toti considera ca tinem minte ce ni s-a predat in clasele 5-8 straight face,si nu ne convine,dar ne straduim mai mult.
daca vrei,ai putea sa te transferi.e cea mai simpla solutie,anii de liceu (se presupune ca) sunt cei mai frumosi din viata,nu are rost sa tii petreci in felul asta,poate sa si ramai repetenta/corigenta din cauza unui/unor profesori idioti, si apoi, la 20 de ani sa regreti.
ar trebui sa alegi un profil care sa iti placa cu adevarat,si sa iti faca placere sa inveti.
oricum,liceul nu conteaza prea mult,pentru ca daca il termini la filologie,poti sa mergi la facultate la mate de exemplu, doar ca te vei stradui mai mult.
in liceu iti dai seama ce materii iti plac.
vorbeste si cu parintii tai, dar trebuie sa faci ce simti tu.

| maryy a răspuns:

Mda.E chiar ciudat.Imi amintesc ca aveam o profesoara de matematica chiar dura si dadea numai note de la 1 pana pe la 6-7.Lucra in special cu 2-3 care se mai pricepeau si faceau meditatii bineinteles.Eu ma gandeam ca e vina mea ca sunt eu batuta in cuie pentru ca inaintea ei am avut un profesor chiar excelent. Explica un excercitiu greu de parca era floare la ureche si bineinteles ca intelegeam.Deci dovada ca fiecare profesor are metoda sa de predare. Unii chiar sunt...dar nu avem ce face happy

| DumaIuliana a răspuns:

Aoleu,aoleu...ce avem noi aici? Nu conteaza care dintre voi a pus asta, va gasesc eu maine, sa nu credeti ca scapati.

Cu sinceritate,"Prof. Duma de la CNVA"