| SweetySweet a întrebat:

Ce parere aveti de urmatoarea zicala: "Cum iti asterni asa vei dormi"?

Răspuns Câştigător
| titi14 a răspuns:

E o zicala foarte folositoare! Un mic exemplu : daca tu esti o persoana aroganta si razi de toata lumea e clar ca nu ai prieteni deci practic ti-o faci cu mana ta! Nu ai cum sa devii medic bun daca nu inveti! Daca faci lucruri bune si tu vei primi lucruri bune! Daca faci lucruri rele primesti lucruri rele! Este schimbul echivalent! Cam la asta se refera aceasta zicala!

2 răspunsuri:
| VladHelp a răspuns:

Adica cum iti construiesti viata, asa o vei trai. O zicala frumoasa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi se pare foarte adevarata. Cum iti faci viata asa vei trai.