| night_crawler a întrebat:

Ce parere aveti despre acest curent... emohee hee...sunteti de acord?

Răspuns Câştigător
| lily09 a răspuns:

Pai ce sa zic eu ...moda asta EMO sau curent cum vreti voi sa-i spuneti este un rezultat al haosului in care traim...toti cei care fac parte din ''categoria ''asta .ca sa nu zic altfel au in cel mai fericit caz un ''complex de inferioritate'''... iar in cel mai rau caz...si aici intra majoritatea au ceva psihic...nu poti sa fii sanatos ca sa faci ce fac ei...sa fim seriosi...in rest .atata timp cat nu am tangenta cu ei...sa fie sanatosi... D-zeu sa-i ajute .ha

26 răspunsuri:
| ViVi a răspuns:

Nu mi se pare ca nu esti om laughing desi fiecare acum face ce vrea deci nu ma bag

vivi kiss

| blackcat_3605 a răspuns:

Fiecare este liber sa faca ceea ce ii place.Pana la urma copiii emo nu sunt nici extraterestrii, nici cine stie ce fiinte ciudate happy. Sunt si ei oameni. In plus este o moda trecatoare asa ca...

| M.T a răspuns:

Nu ca tr sa fi de acord ca ceva adi kchiar exagereaza cate odata dar imi place si ador cum se imbraca :X:X; si frizurile lor:*

eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Pe mine ma enerveaza la culme desi stiu ca nu ar trebui sa am nicio treaba cu ei pentru ca la urma urmei suntem toti oameni... dar ma deranjeaza ca acesti oameni pe care ii vedem noi doar pretind a fi emo, emo insemnand pentru ei stil vestimentar si freze cat mai ciudate... ei de fapt sunt asa de **** incat nu stiu ca de fapt emo vine de la EMOtion...in fine...treaba lor...eu ma bucur de viata laughing)

| tweety_8071 a răspuns:

Noo...aia sufera cu capu'laughing...nu stiu ce vad ei tare in faptul de a fi mereu tristi si retrasi. o viata avem si pe aia sa o petreceam asa? nu-s de acord cu prostia asta numita "emo"laughing

| Kitty a răspuns:

Eu personal nu... nu imi place. dar nu am nicio treaba cu acele persoane happy

| papatukjatlekjulk a răspuns:

Cred ca tendinta asta "emo" e doar un moft. In mod normal ar trebui sa insemne ca duci o viata grea si probabil prin stilul de imbracaminte, tunsoare si muzica pe care o asculti, chiar vrei sa arati asta. Dar cred ca in lume sunt putini care sufera cu adevarat si arata. Acum toti sunt emo, pentru a fi la moda, pentru a fi cool, deoarece cred ca ies din tipare. Dar de fapt lumea deja s-a plictisit de moda asta fara sens.
Nu prea sunt de acord, dar nu avem ce sa ne facem, pentru ca acest curent exista, chiar daca vrem noi sau nu.

| cioko19 a răspuns:

Toti facem ceea ce vrem, doar e democratie, nu?happy
In plus.nu sunt eu in masura sa judec tongue.
Daca le place, n-au decat.
Bafta:*!

| SweetCandy a răspuns:

N-acum nimic cu copii emobig grin sunt ciudati, dar e alegerea lorlaughing

| Silvia a răspuns:

Nu am nicio problema cu ei.Am prieteni emo. Uneori seman cu un emo...deci sunt chiar okbig grin.Fiecare face ce vrea...despre rock`eri de ce nu zice nimeni nimic?thinking

| Antrax a răspuns:

Ce aveti cu aia emo e alegerea lor v-au facut ceva lasa-tii in pace ca nici ei nu va fac nimic e viata lor nu inteleg de ce va bagati.

| dya_4589 a răspuns:

Mie una nu-mi place. e o MAAAARE PROSTIE.

Dar pana la urma fiecare face ce-i place

| Flav a răspuns:

Ce e ala ''emo''?

| costyn162 a răspuns:

Acesta este un subiect destul de interesant... O sa incep cu o afirmatie simpla pe care apoi o voi explica: "Emo, sau ce vrea el sa reprezinte nu exista"... Poate ca exista tineri cu dereglari de comportament, care au stari triste cauzate de diferite cauze, dar chestia cu moda emo, imbracaminte, machiaj, culoare neagra...prostii.Sunt fite pe care multi tineri le adopta pentru a fi mai interesanti... A si desigur emo a aparut pentru a umple cateva emisiuni "Dan Diaconescu Direct"...

| Bishop a răspuns:

Vreau sa ma tai cu laaaaaama, vi cu mine sa stam pe intuneric? e truuuuuuuuuuuuuuuuu
rolling on the floor ce sa zic, nu-i genul meu

bishop

| lenyia a răspuns:

EMO este un trend care adesea promoveaza hipersensibilitatea.
Trendul emo este asociat cu un stereotip ce constă în a fi emoţional, sensibil, timid, introvertit, anxios. Mai este asociat şi cu stări de depresie, tendinţe de auto-provocare de răni, chiar şi sinucidere.(la putini aaaani!hee hee)
Nu...nu sunt de acord cu acest curent... dar ce pot face?thinking

| monyk a răspuns:

Eu nu prea as fi de acorid daca ar fi dupa mine, dar fiecare eliber sa isi exprime sentimentele asa cu mvrea si sa fie adeptul carui stil vrea, nu ma bag, nici nu vreau sa judec...

| anaid a răspuns:

O sa-ti raspund cu o intrebare...cu ce ma incalzeste pe mine daca sunt de acord sau nu?

| Betty18 a răspuns:

Treaba lor ce fac...n-am nimic cu ei. oricum multi sunt emo doar pentru a atarage atentiahee heetongue

succes

| madalicious a răspuns:

Buna!

nu sunt nici de acord dar nici nu ma bag in viata lorlaughing
pentru ca e a lor si nu am de ce sa le spun ce sa faca cu eawinking

| goruna a răspuns:

Ca sa ma pot pronunta, ar trebui sa stiu intr-adevar cu ce se mananca asta big grin ce-nseamna "emo"? ce-au in cap copiii aia? cat ii tine? e de bine sau de rau? cat de mult ii pot influenta pe cei din jur? inainte de a-i judeca, ar trebui sa stim mai multe despre ei, si nu sa vorbim asa... dupa ureche.

| JoJo a răspuns:

Aceeasi parere ca si eluveitie...
Majoritatea sunt emo doar cu aspectul... o parte din ei arata binisor, dar multi exagereaza cu tot felul de frizuri si piercinguribig grin
Emo adevarati sunt doar aia care sufera(sunt tristi mai bine zis)happy
Nu am nimic cu eioh go on fiecare isi traieste viata cum vrea si cum poatewinking

| lostcontrol12 a răspuns:

I-as bate in continuu..pe bune..sunt penibili

| xibalba a răspuns:

Mi se umple inima de fericire cand ii vad pe astia de a 9-a abia intrati in liceu la mine- o groaza de emo. Mor de placere cand ii vad pe coridoare cum isi plang unii altora de mila, aproape ca am orgasm.

| den a răspuns:

Mie ca si aspect, imbracaminte adica... e oky... dar ca si comportament...sa o facem pe "tristii" mi se pare ciudat...in fine...fiecare adopta cei place happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Curentul emo nu este o tragetie ajunsa la limitele orirontului este o vointa la persoanelor sa depaseasca noi limite curentul emo este speranta persoanaei ca isi poate gasi alinare pein muzica specifica imbracamintea si coafurile. Da sunt deaord i totalitate cu acest curent (deoarece sunt si eu...)