| anuk a întrebat:

Ce parere aveti despre ACTA? Vreau, va rog, opinii mai detaliate, nu e bine/ rau!

4 răspunsuri:
| aaaaaaaaaaaaa1234 a răspuns:

Partea legata de copyright e foarte buna, adica nah, unii muncesc luni intregi pentru un joc, tu il descarci gratis...

Ceea ce e rau e ca providerii de internet sunt obligati sa verifice tot ceea ce faci, si nu prea e voie sa fii "contra" poporuluitongue

In fine, sunt 100% sigur ca ACTA va pica.
Sopa a picat, si a fost mai mult chestie pentru US, acum ACTA e pe plan global...n-are sanse sa fie impus tratatul asta tongue

| Symonel10 a răspuns:

Http://www.avaaz.org/en/eu_save_the_internet_spread/? cgneNcb
Seamneaza si tu aceasta petitie impotriva ACTA. Vor sa ne spioneze... Sa vada absolut tot ce facem pe internet

| gennosuke99 a răspuns:

Acta doreste sa protejeze lumea, sau cel putin asa zice, dar ei iti controleaza miscarile si nu pe plan profesional ci si e plan personal, nu conteaza daca nu vorbesti cu cineva ceva personal pe facebook... ei vad si stiu ce faci in orice moment, nici regula cu copyright nu mi se pare buna deoarece unii isi fac cariera din hackerit unele jocuri sau din luarea de melodii + ca daca se aproba Acta atunci youtube nu mai are sanse sa ramana pe net. Deci...ACTA E NASHPA

| andrei96R a răspuns:

E de rau pentru ca nu vei mai avea dreptu la libertate pe internet da mai bine te uiti aici si iti explica totu :
http://creativemonkeyz.com/la-cafea/3lar-acta/