| Urs_Gabi_1994 a întrebat:

Ce parere aveti despre afirmatia : "Iubim pe cei ce ne ranesc si ii ranim pe cei ce ne iubesc?

5 răspunsuri:
| MiyakoSaki a răspuns:

Parerea mea: Ne indragostim de persoane care nu merita iubirea noastra, ii ranim pe cei din jurul nostru tot din cauza acelor persoane.

| AtateaConditii a răspuns:

Ii ranim pe cei ce ne iubesc dar nu intentionat. Iubim pe cei ce ne ranesc dar nu intentionat. E adevarata si cruda afirmatia.

| TPUuser199 a răspuns:

Pai din punctul meu de vedere, este 100% adevarata.

| Loora a răspuns:

Raspunsul il gasesti in intrebare!
Adevarat si dureros...

| KwonHaneul a răspuns:

De cele mai multe ori ne indragostim de persoanele care nici nu se uita la noi, si chestia asta ne orbeste, iar cei care ne plac la randul lor sunt raniti, caci nu ne uitam la ei.
E un fel de doua feluri happy