| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre baietii/fetele care isi cauta perechea pe internet si nu in lumea reala

12 răspunsuri:
| wolder a răspuns:

Poate sunt timizi

| ZK a răspuns:

Eu zic că poate le este greu în viața reală și internetul le mai dă curaj.

| RAY a răspuns:

Iubirea o poti gasi oriunde nu conteaza unde, dar conteaza foarte mult sa va cunoasteti in realitatea nu sa fie o iubire virtuala ca se va termina in lacrimi, gelozie, amagiri, iluzi etc

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

NU la "Dragoste si Sex"!

NU mai posta aiurea la alte categorii, doar pe motivul că ar fi mai vizualizate ( sau alte motive ), deoarece ÎNCALCI Regulamentul TPU şi ţi se poate SUSPENDA contul!

Pentru alte detalii despre "regulile" de pe acest site CITEŞTE Regulamentul şi "Întrebări Frecvente" la linkul :
http://www.tpu.ro/termeni-si-conditii
http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente

Toate cele bune.

| neutrino a răspuns:

Fiecare cauta acolo unde e capabil. Decat deloc, e bine si acolo, mai sunt si fete disperate.

| Azµre a răspuns:

Disperați/Disperate sau poate e o ultimă ocazie / șansă, nu trebuie să îi judecăm.
Majoritatea și-au găsit așa perechea...

| raluk27 a răspuns:

Unii isi cauta perechea exclusiv pe internet, insa pentru marea majoritate internetul vine in sprijinul celor mai timizi care nu au curajul sa abordeze fata in fata, mai ales daca persoanele sunt din acelasi oras.

| drhotzu a răspuns:

Nu mai rade ca eu cu prietena mea ne-am gasit pe internet... ma rog jucam whist online si dupa cateva saptamani de jucat zilnic am inceput sa vorbim pe mess, dupa ne-am intalnit si restul e istorie, ca s-a intamplat acum 6 ani
happy
si locuim impreuna de vreo 4 ani happy
bine dar niciunul dintre noi nu cauta fericerea pe site-uri pur si simplu s-a intamplat happy

| Bluebutterfly80 a răspuns:

Este o varianta si asta! poate pentru unii este singura posibilitate de a cunoaste si a socializa cu cineva, mai apoi hotarandu-se daca se vor vedea sau nu! nu cred ca trebuie sa judecam modul in care cauta! fiecare are motivul lui! important este ca isi doresc pe cineva alaturi si nu se complac in singuratate!
deci este o posibilitate de a cunoaste pe cineva, dar trebuie mare atentie si responsabilitate!

| SimionAlexandru a răspuns:

Nu se merita sa isi CAUTE "perechea" pe internet. Insa, e perfect in regula daca se cunosc pe internet, si curand, sa se intalneasca.
Intr-o relatie este foarte mare nevoie de... Acest video spune totul:
http://www.youtube.com/watch?v=3Pv8F6GwaME

| MiaAtasiei a răspuns:

Cei ce isi cauta perechea pe internet inseamna ca nu au curajul sa se afirme sau sa aiba mai multa incredere in ei pentru ca atunci cand esti destul de increzator ceilalti roiesc in jurul tau

| RaduGunner a răspuns:

Inainte sa dai startul unei relatii pe internet este bine sa stii la ce te expui. Uite aici un articol despre asta http://www.askmen.ro/......evita-5553