| oOoLadyMoOo a întrebat:

Ce parere aveti despre Colegiul National Spiru Haret ( Bucuresti )?

Răspuns Câştigător
| AdinaVreaDoarFunditeDePusInPar a răspuns:

E unul dintre cele mai bune;).
Colegiul Naţional Spiru Haret (în trecut Liceul Spiru Haret) este un liceu din centrul Bucureştiului. Liceul poartă profesorului Spiru Haret, care a întemeiat predarea în limba română la Colegiul Sfântul Sava.
Înfiinţat în 1903, ca gimnaziu, a devenit liceu în anul 1920. "Monitorul Oficial nr.10, 14 ianuarie 1860, Eforia Instructiunii publice face sa apara urmatorul anunt: "Se da in cunostinta publicului ca luni, in 18 Ianuarie curinte, la ora 10 dimineata se va celebra deschiderea noului gimnaziu, al lui Lazar, in casele D-lui Gh. Macescu de la Jignita, Coloarea Rosie, No.35. Director, I. MAIORESCU"
Daca vrei mai multe detalii cauta pe : http://www.spiruharet.ro/