| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre Facebook? Am observat ca multi se plangeau ca e o prostie, iar acum au cont laughing.

8 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Adevărul cu privire la Facebook
http://www.reno.ro/Adevarul-despre-FACEBOOK-t179633.html

| DracusorImpielitat a răspuns:

Depinde foarte mult pe cine ai la prieteni, la ce pagini dai like, etc. Poate sa fie distractiv si nu ma plang de el, probabil si din cauza paginilor pe care le apreciez, dar de multe ori am vrut sa imi dezactivez contul (am si facut-o mai demult) din cauza ca vad toate apucatele de varsta mea sau mai mici care sufera din dragoste de zici ca au trecut prin 5 divorturi, dar acum stau si rad de ele si de alte specimene laughing.

| OnuOnulică a răspuns:

Nu îl văd bine...peste câțiva ani o să se inventeze ceva mai bun și facebook o să ajungă ca și hi5.

| deliqventa13 a răspuns:

Facebook-reteaua de socializare in care tot mai multi devin cocalari si tot mai multe pitipoance; unde tot mai multe au conturi false; strainii se combina la minut...Cam atat.

| EllyClau a răspuns:

Eh,mi se pare o buna metoda de socializare.

| UngureanuR a răspuns:

''Am observat ca multi se plangeau ca e o prostie, iar acum au cont.'' Nu chiar, eu mi-am creat cont si mi-a placut dar majoritatea oamenilor de pe facebook sunt cocalari/pitipoance, etc... Facebook e doar un site de socializare, de ex: Pot vorbii cu amicul/amica meu/mea din alta/alt tara/continent etc. Eu unul folosesc 'Skype'. Habar n-ai cati bani fac cei de la facebook, fiind o corporatie de pe urma celor ca voi! Momentan au peste 50 de miliarde de dolari, bineinteles.

| anonim_4396 explică (pentru UngureanuR):

Cum spunea si cineva de mai sus, depinde si pe cine ai la prieteni si la ce ai dat like... Am facut ochii cat cepele cand am citit atatea comentarii despre pitipoance si cocalari, fiindca sincer eu am mai vazut asa ceva rolling on the floor. Credeam ca au disparut...

| alexutu30 a răspuns:

In mare, mi se pare o preocupare pentru:
cei care sunt sau vor sa para superiori fata de prieteni, cunoscuti,
pitipoance +cocalari,
cei care produc stiri romanesti de kk, dar si de oamenii nevinovati care ii urmaresc(scazandu-le IQ-ul) si tin legatura cu familia si prietenii.