| chindi2 a întrebat:

Ce parere aveti despre femeile care ghicesc in carti?
Gen.un fel de vrajitoare? Ideea e ca ele astfel pacatuiesc? Pentru ca, cunosc o femeie care ani de zile a practicat asta si ajuta oamenii.dar avea vise urate si spunea ca cineva a posedat-o..deja abera si vedea fel si fel de chestii in fata ochilor..plus ca i s-au intamplat multe necazuri in familie si lucruri paranormale.
Ce puteti spune in legatura cu ghicitul in carti? Este ceva adevarat?

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Da, aici nu mai vorbim de tigancile care fac asta sa fure bani, vorbim de persoanele care chiar ajung la un nivel cu aceasta `activitate`. Ele deja lucreaza prin intermediul diavolului, el le ofera anumite preziceri iar ele isi vand usor-usor sufletul. Fac una din cele mai mari forme de pacat.

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cu ce spanac a ajutat multi oameni? Le a ghicit numerele la loto?

| vocea a răspuns:

Ghicitul in carti este o inselatorie facuta de femeile de o anumita rasa care au ca scop fraierirea clientului.
Dar la baza, ghicitul in carti ere o simbolica aparte deoarece se foloseste magia neagra pentru a face pe cineva sa ii ii mearga rau sau sa moara.
De sute de ani se practica, in evul mediu vrajitoarele erau arse pe rug.
Este adevarat ca exista magie neagra deoarece, vrajitoarele te distrug psihologic, adica iti induc in minte ganduri negative.
Cum sunt cei care binecuvanteaza gen preoti adevarati, psihologi si persoane dragi tie care iti transmit ganduri bune si astfel iti merge bine.

| BlackRose03 a răspuns:

De obicei nu.Rareori se gasesc persoane care chiar pot vedea viitorul sau sa aiba viziuni, restul sunt niste prefacute si da, e un pacat, ca ghicitul in cafea.De ce sa intervii in viata unui om si sa-i spui ce va urma? Doar el isi decide destinul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Niste tiganci, nu ghicesc nimic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si in zona mea este o femeie româncă care dădea in carti si i-a murit un băiat si atunci s-a lasat de dat in carti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am fost la una si imi ghicesc, dar de ceva timp a început să o ia razna.

| Ada78 a răspuns:

Pai unele femei au viziuni asa cum au mai multi oameni, dar alte femei doar pacalesc oamenii sa dea bani pe degeaba.

| Elenatarot a răspuns:

Ghicesc in carti de tarot, Ghicit in carti, normale si cafea. Doamna Elena (Românca), inzestrata cu har, clarviziune, capacitati si perceptii extrasenzoriale, Fac previziuni, ghicesc in tarot, in carti normale si cafea, etc.+100 Lei consultatia; Bucuresti tel. O72O792463