| badnews a întrebat:

Ce parere aveti despre fraza: "Nu exista prietenie adevarata intre un baiat si o fata fara ca macar unul dintre ei sa nu il placa pe celalalt"?

Răspuns Câştigător
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

La o adica in general acolo se ajunge pana la urma, cauzele ar fi simpla atractie dintre doua persoane de sex opus.Se poate ajunge la asta in timp sau chiar rapid. Ce ar fi mai urat e ca poate cei doi nu se potrivesc pentru a fi mai mult decat prieteni si atunci dispare si prietenia si totul. Dar raspunsul la intrebarea ta e practic mascat prin ce am spus eu, dar cam asa este.Nu prea se poate spune de o initiala prietenie daca unul din ei nu place putin mai mult pe celalat.Bafta!

6 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

E normal sa existe chimie chiar si intre prieteni. E o diferenta intre a placea o persoana si de a fi atrasa de ea.Pentru unii aceasta diferenta e foarte greu de sesizat tocmai de asta fac alegeri proaste.Si mie imi place de cel mai bun prieten al meu.Ca baiat, arata exceptional si nici ca mentalitate nu o da in bara. Dar nu ma simt atrasa de elthinking

| ionica56 a răspuns:

Dupa parerea mea cred ca poate exista o relatie adevarata de prietenie intre un barbat si o femeie, cred ca prietenia dintre un bărbat şi o femeie este mult mai vie si mai colorată; fiecare

încearcă să găsească prin prietenul de sex opus răspunsuri la propriile întrebări şi probleme, insa dintr-un alt unghi. Cei doi se completează şi de multe ori astfel de prietenii sunt mai sincere.

Prietenia dintre un barbat si o femeie este cu totul si cu totul speciala. Un barbat vede lucrurile dintr-o cu totul alta perspectiva decat o femeie, el ofera solutii, are idei mai interesante.Nu zic ca noi nu avem, dar ei au o maniera de a vedea lucrurile diferita de a noastra. Un prieten de sex masculin te ajuta atunci cand ai probleme, poti sa plangi pe umarul lui.

… facand abstractie de faptul ca in ziua de azi o prietenie este greu de intretinut, parerea mea despre prietenia dintre un barbat si o femeie este urmatoarea: intre o femeie si un barbat exista in primul rand atractia fizica care leaga mai apoi relatii, fie de prietenie, fie de dragoste… insa aceasta atractie se mentine chiar si atunci cand legaturile dintre cei doi se limiteaza strict la prietenie… am multi prieteni de sex masculin, si este adevarat ca pot avea mai mare incredere intr- un baiat decat intr-o fata si totodata pot afla lucruri pe care o fata nu mi le poate zice, fie din invidia aparuta des intre femei, fie din nestiinta. un baiat cunoscand mai bine mintea si gandurile masculine… o prietenie de acest gen este mai sincera, dar cred ca ceea ce mentine o astefl de relatie este si atractie fizica dintre cei doi…

hoo.Ma doare manalaughing.:*

| purpleice a răspuns:

Nu e valabil in toate cazurile.eu sunt prietena cu un baiat de care chiar nu-mi place si nici lui de mine, ma suna tot timpul sa-mi ceara sfaturi legate de diverse chestii mai ales de fete.si mai sunt prietena si cu alti baieti. daca intre acele 2 persoane pur si simplu nu exista chimie pot fi prieteni. daca tie iti place putin acea persoana e clar ca se va ajunge la un moment dat la asta, dr nu tot timpul.

| EstiFericitaSauTrista a răspuns:

Trebuie sa fie amandoi.

| lalalalalalalalalalalaaa a răspuns:

Adevarat!
Crede-ma, acum stiu ce inseamna :-

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fals, sunt fata si cei mai multi prieteni ai mei sunt baieti. ma inteleg mai bine cu baietii.