| codgaby a întrebat:

Ce parere aveti despre liceul Agricol din radauti jud suceava.Va rog dati-mi niste sfaturi e un liceu bun? Ms

Răspuns Câştigător
| Pixel2009 a răspuns:

Nu are prestigiu, dar are unele profiluri care nu se gasesc la alte licee din Radauti de exemplu ala cu turismul sau industrie alimentara...Nici eu nu sunt de pe acolo dar cunosc ceva. Daca ai note pana in 7 acolo ar trebui sa mergi. Pana la urma nu prea conteaza liceul, cunosc o persoana care au facut Agricol si au servici de 1200 ron si una care a facut Hurmuzachi si nu are loc de munca

2 răspunsuri:
| Sἶrenἶa a răspuns:

Nu sunt din sv

dar, dupa cum suna " liceu AGRICOL"...

nu e o alegere buna laughing

:o :-s

| FerLin a răspuns:

Liceul Agricol "Andronic Motrescu" din Radauti in prezent este Colegiul "Andronic Motrescu" Radauti. Am fost si eu elev acolo cand era la statutul de Grup Scolar Agricol A.M. Rad.
Sincer sa fiu, pe atunci avea un renume prost, aproape umilitor din punctul multora de vedere dar pe parcursul celor 4 ani cati i-am petrecut acolo mi-am schimbat parerea si nu imi mai era rusine ca am intrat acolo. Cel putin de atunci si pana in prezent, calitatea invatamantului si administratia lui a crescut in mod constant si in prezent nu are nimeni argumente sa arate cu degetul spre acest liceu intr-un mod negativ cu exceptia celor ce o fac in virtutea inertiei preluata de la altii si in acelasi timp informati gresit sau "documentandu-se" din baza de data a postului de radio "Radio Shantz" sau "Barfa ignorantului de azi". Daca simti ca te reprezinta unul din profilele acestui liceu, parerea mea, mai mult sau putin subiectiva, este ca poti sa te inscrii fara nici un fel de indoiala. Succes!