| croissant a întrebat:

Ce părere aveți despre Mensa? Mie personal mi se pare o irosire de timp

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, zero. Inteligent ești dacă te descurci în viața reală cu neuronii pe care îi ai, și cu ceea ce știi, nu cu scoruri la teste.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De ce ti se pare asta? Nu te ridici la acel nivel?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Te au refuzat?

| dullcat a răspuns:

Testele acestea nu reprezinta nimic concret.Cineva care e mai lent poate veni cu o rezolvare mai buna daca i se ofera timp, spre deosebire de ala care rezolva imediat.Asta inseamna ca de fapt este testata viteza, nu ca unul e prost si altul inteligent. E penibil sa inghesui toate tipologiile de oameni, cu tipuri diferite de inteligenta, in astfel de testari/tipare.

| Hyperion7 a răspuns:

O vedere fast forward peste site și da, chiar pare inutil sad