| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre ministerul invatamantului? Eu am impresia ca isi bate joc de noi...

8 răspunsuri:
| KatnissEverdeen a răspuns:

Mmm... ar trebui să nu mai schimbe legile in fiecare an. s-o lase mai moale

| Ecea a răspuns:

N-am lăsat niciodată şcoala să-mi afecteze educaţia.

Cred ca avem cel mai prost sistem din lume.

| AlexGiorgio a răspuns (pentru Ecea):

Perfect de acord.Nu dau mult atentie scolii pentru ca e o mare porcarie

| Ecea a răspuns (pentru AlexGiorgio):

Asta nu inseamna ca nu trebuie sa inveti.
Trebuie sa te axezi pe ceea ce vrei sa faci in viata.
Spre exemplu, eu am fost un dezastru la toate materile, dar la muzica am fost olimpic ani la rand.Am participat la multe concursuri si toate le-am castigat pe locul 1.
Daca nu ne place scoala, asta nu inseamna ca nu trebuie sa invatam nimic.Fiecare invata ce ii place, dar o mica baza de cultura generala trebuie sa avem toti.

| AlexGiorgio a răspuns (pentru Ecea):

Ai dreptate mie in afara de chimie pe care o iubesc si matematica care o mai incurc putin urasc tot...(in afara de sport hehe).In rest nu pot intelege trag la toate sa scot de 5-6-7 ca sa trec

| Ozanaf a răspuns:

Super tare. Avem profesori buni cu care te poti intelege.

| Ncl_9813 a răspuns:

Sincer si eu am aceeasi impresie mai ales despre Funeriu zice si face numai prosti, vrea sa distruga de tot invatamantul parca in loc sa ne vrea binele, ne vrea raul.

| violentmoon90 a răspuns:

Isi bate jos de noi. pana si chiestia cu semestrele este o prostie. in fiecare an schimba legile. ce suntem noi cobai?