| katherine585 a întrebat:

Ce parere aveti despre persoanele tupeiste?

7 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

Cred că persoanele tupeiste au mai mult de câştigat comparativ cu persoanele timide.
Tupeul este necesar doar atunci când situaţia îl cere, nu în permanenţă, deoarece astfel poţi avea de pierdut, poţi fi considerat o persoană fără educaţie şi bun simţ.

Numai bine!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Vor avea mai mult de castigat decat o persoana timida.

| ElenaSA a răspuns:

Tupeu sau curaj? Tupeismul are si avantaje si dezavandaje. Poti sa-ti castigi dreptul luptand in mod tupeist, dar important e sa ai grija sa nu ii ranesti prea mult pe ceilalti.

| Voidwithin a răspuns:

Oameni siguri pe ei.

| TashaUhm a răspuns:

Ma incadrez in aceasta categorie`!
S-o tinem tot asa`! laughing

| IngeriiSuntCool a răspuns:

Eu sunt o persoana foarte tupeista si primesc unele reprosuri din cauza aceasta, insa ma duce la un nivel de popularitate mai mare...big grin

| Kiddddddddd88 a răspuns:

Buna! Parerea mea este ca e bine sa fi tupeista/tupeist dar trebuie sa ai grija sa nu intreci limita pentru ca deja poti da in altceva. Poti avea avantaje dar si dezavantaje! happy Te pup, paaa!