| Andrush1796 a întrebat:

Ce parere aveti despre "Sfarsitul Lumii?" :d stiu,si mie imi vine sa rad,dar thinking mi se pare un subiect interesant, si vreau sa aud si parerile altora!hee hee dau funda pentru cel mai clar

Răspuns Câştigător
| VooDau a răspuns:

Asculta Vescan - Sfarsitul Lumii si v-a venii sfarsitul melodiei laughing si nu cred ca v-a venii asa cred mayasii poate vine sfarsitul pentru ei de ce ar veni pe 12.12. 2012? Sau 21 Habar-n-am poate sa vine si secunda urmatoare si dupa ce postez eu raspunsu si oricand nu te lua dupa oricine daca cineva iti zice ca maine vine sfarsitul lumii tu il crezi? Eu cred in Dumnezeu si cand vine asta e... n-am ce sa fac decat sa zbor laughing ceea ce n-as putea... si daca ar veni nici nu m-as chinuii sa scap ca de aia se numeste sfarsitul lumii m-as chinuii degeaba si as murii obosit deci nu m-as strofoca.

| Andrush1796 explică (pentru VooDau):

1999 – Philip Berg de la Kabbalah Learning Center, New York, a anunţat sfarsitul pe 11 septembrie.

2000 – multi oameni si organizatii au anuntat ca Sfarsitul va fi pe 1 ianuarie.

2008 – bla bla bla acceleratoru` bla bla bla la 10 septembrie. Bla!

2012 – organizatia New Age a anuntat – culmea, inaintea Martorilor lui Iehova – sfarsitul vremurilor la 21 decembrie.

Dupa cum vedeti Pamantul a rezistat si – daca-mi permite-ti o profetie – va mai rezista ceva timp; si ne sperie acu o gaurica neagra (maro in cazul Partidului Conservator)?

Sa fim seriosi! Eu as vrea sa fie o surpriza. Totala. Daca e sa fie Apocalipsa, macar sa fie ceva spontan … sa apara un tort mare si sa iasa Iisus la un moment dat din el si sa strige : "Surprizaaaaa!". Asa faci si tu o Apocalipsa mai fericita!

Oricum, daca e sa nu prind sfarsitu` lumii sa ma trezeasca cineva la generic ca vreau sa vad distributia! rolling on the floor

5 răspunsuri:
| clauss a răspuns:

Nu va veni niciodata( parerea mea)

| codrinaioana a răspuns:

Pai...pentru calcularea anilor in conformitate cu datele istorice, dionisos a pornit din dobrogea de azi catre roma. el a gresit calculand cu 4, 5 ani dupa. deci acum noi ar trebui sa fim in 2016. deci nu ar exista apocalipsa. dar,, apocalipsa,, este un fenomen probabil, in care planeta se va curata de toate relele. vor supravietui doar oamenii buni si iubitori.

| roxanabombonik a răspuns:

Sfarsitul lumii nici Fiul Lui Dumnezu nu stie cand va fi Cei care au mers la biserica au facut multe lucruri bune vor fi dusi de la sfarsit direct in Rai... Cei pacatosi.vor sta 1000 de ani cu diavolul pe pamant aici se va distruge tot vor fi tunete, fulgere, foc etc... Deci se va creea un nou Pamant. Sper ca te-am lamurit laughing

| alexMetin2Profesionist a răspuns:

Maisfarsitul lumii e si atunci cdand se curata de rele dar se spune ca intram in alt spatiu adica suntem acum pe calea lactee si o sa plecam de pe ia s i o sa ne ducem pe alta
dar pe pamant
nu vor fi atatia de multi oamenii vor fi foarte putini fata de acum pentru ca nu toti oamenii sunt buni chiar aproape toti sunt rai deci ovr ramane oameni buni care sa cresca alti copii si sa fie buni si se se faca numai oamenii buni
dar nu exista iad
iadul e acum pe pamant dar dupa ce o sa ne curatam de rele iadul no o sa mai existe nicaieri si raiul va fi pe pamant