| vmalex21 a întrebat:

Ce parere aveti despre textilele si incaltamintea produse in Romania? Am gasit prin multe magazine din occident haine (blugi,camasi, hanorace) fabricate in tara noastra si mi-am si cumparat o gramada.Ati cumpara o pereche de pantaloni pe care a carei eticheta scrie,, Made in Romania,,? Cand va cumparati imbracaminte sau incaltaminte va uitati pe eticheta produsului?

3 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Cred ca am o singura piesa vestimentara produsa in Ro ania: un palton foarte frumos si foarte calitativ si chiar am ramas impresionata de cat de bine este lucrat.As mai cumpara astfel de haine, dar nu am mai avut ocazia.

| vocea a răspuns:

Nu ma uit la eticheta ci la calitatea produsului, in Romania avem produse bune dar prost vandute datorita lipsei publicitatii pe piata.

| anamariarot a răspuns:

Eu nu ma uit pe eticheta, ci la calitatea materialului. Am si eu niste rochite de la mozze si un palton de la eponge PARIS, toate fabricate in Romanialaughing. Exceptand firmele romanesti, altele fac aici pentru ca e mana de lucru mai ieftina si iti dai seama ca profitul pe care il scot e mai mare...