| bumblebee a întrebat:

Ce parere aveti despre urmatoarea afirmatie? argumentati
"any fool can save money:it takes a wise man to spend it"

2 răspunsuri:
| daiana a răspuns:

"orice prost poate economisi bani: este nevoie de un om înţelept să-i cheltuiasca"
inteleapta afirmatie si foarte corecta
degeaba economisesti multi bani, daca atunci cand ii cheluiesti ii "arunci pe fereastra", pe lucruri inutile, scumpe.
deci pana si la cheltuirea banilor iti trebuie minte, nu orice prost poate face asta.
unii cred nu stiau lucrul asta si credeau ca situatia e invers.
cum se zice: degeaba ai bani daca esti prost si nu stii ce sa faci cu ei(nu te duce capul). :*
o seara buna! love struck

| Mariidc a răspuns:

Any fool can save money:it takes a wise man to spend it -> orice prost poate economisi bani: este nevoie de un om înţelept să-i cheltuim