| Daysukki a întrebat:

Ce parere aveti? mama mea este grasuta (nu zic ca nu arata bine ). si eu sunt slaba credeti ca e posibil cand voi creste sa devin ca maica-mea? tata nu este grasut big grin

Răspuns Câştigător
| elena a răspuns:

In popor se spune cam asa, "uita-te cum arata mama, ca sa vezi cum va arata si fiica la aceeasi varsta", dar nu este chiar asa. Gandeste-te ca si mama la varsta ta, a fost la fel de slaba, dar ingrasarea a avut loc in timp si poate au stat la baza o multime de cauze, care au tinut sau nu de persoana ei.
In orice caz, in momentul cand sesizezi ca ai pus ceva in plus pe tine, nu te infometa, mananca legume, salate, fructe, bea 2 litri de apa plata pe zi, supe din toate legumele, carne fiarta, in loc de paine 2 linguri de tarate de grau/intr-o cana de iaurt/in fiecare dimineata, dar sunt sigura ca acum, la tine, nu este cazul.

Sa-ti spun un mare secret, mama ta este o femeie, care arata bine, mandreste-te cu ea.

1 răspuns:
| fedot a răspuns:

Schimbarile in figura se intimpla dupa sarcina.Si mama mea era slaba in tinerete, dupa nasterea mea sa facut mai rotunda.Nu spun ca vei fi si tu "grasa" doar ca depinde de faptul cum vei trece peste sarcina si desigur, fara grija de modul in care te alimentezi ai sanse sa pui pe tine.