| anonim_4396 a întrebat:

Ce poate face un hacker cu numele, numarul de telefon si adresa unui adult? Funda va rog ajutati.ma

15 răspunsuri:
| Divy a răspuns:

Nimic!
Eventual creează legitimații false

| anonim_4396 explică (pentru Divy):

Si e grav? Adica poate fi pedepsita persoana respectiva?

| Divy a răspuns (pentru anonim_4396):

Hacker-ul dacă e prins da persoana respectivă căruia i-au fost furate datele nu.

| Beres_Andrei_1982 a răspuns:

Cam multe poate in functie de cat de bun e el in ceea ce face daca e foarte bun te-ai cam ars

| anonim_4396 explică (pentru Beres_Andrei_1982):

De exemplu ce poate face cu numele, strada si nr de tel

| anonim_4396 explică (pentru Beres_Andrei_1982):

Iar daca ii stiu ip.ul pot sa merg la politie?

| Beres_Andrei_1982 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cred ca aici ar trebui sa ceri sfatul celor de la politie ca ei probabil au mai intalnit cazuri asemanatoare, dar cum am mai zis mai sus daca e bun si vrea sa-ti faca rau e de rau

| Beres_Andrei_1982 a răspuns (pentru anonim_4396):

Poate face conturi bancare pe net ori lua imprumuturi or cate si mai cate uitate la acest video si poate vei intelege mai multe https://www.youtube.com/watch?v=hqKafI7Amd8

| anonim_4396 explică (pentru Beres_Andrei_1982):

Dar daca stiu adresa si merg la politie o sa plateasca el pentru imprumuturi sau eu?

| anonim_4396 explică (pentru Beres_Andrei_1982):

Nu are data nasterii si nici conturi bancare de.ale mele ca sa poata face imprumuturi sau datorii.

| Beres_Andrei_1982 a răspuns (pentru anonim_4396):

Te rog visioneaza videoclipul si dupa vei mai vedea

| anonim_4396 explică (pentru Beres_Andrei_1982):

Sunt la scoala dar mi.e foarte frica. Poate face victima inchisoare?

| Beres_Andrei_1982 a răspuns (pentru anonim_4396):

Trebuie să vorbești la secție și sa dai o declarație în acest sens cred și apoi ar trebui să fii absolvita de orice răspundere dar mai cred ca poate fi dovedit și nu vei avea probleme totuși dureri de cap sigur vei avea

| Beres_Andrei_1982 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mai gândește-te ca eu nu sunt în măsură să te îndrum legal numai la nivel de sfat asa cum cred eu în conformitate cu cunoștințele mele generale deci în concluzie pot sa ma înșel sau într-un caz fericit alături nu va face nimic cu detaliile tale

| anonim_4396 explică (pentru Beres_Andrei_1982):

Yahoo cred ca mai da si erori si de aceea...