| anonim_4396 a întrebat:

Ce pot face daca sunt indragostita inebuneste de varul meu? Nici nu pot sta pe langa el fara sa imi bata inima atat de tare incat sa mi se taie rasuflarea si nici nu pot fii cu altcineva atata timp cat el e prin preajma! Ce pot face? Va rog ajutati-ma!

5 răspunsuri:
| PrINcEss_Y a răspuns:

Chestia e ca stau foarte putin in preajma lui dar tot timpul ma gandesc la el oriunde as fi! Cu sa mi-l scot din cap?

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Draga mea, esti intr-o situatie foarte periculoasa, dar n-ai fi singura.Au existat asemenea simtaminte si intre frati. Ceea ce creeaza atractia intre un,,el,, si o,, ea,, nu e bine definit, n-a reusit nimeni sa elucideze misterul si cred ca nici nu trebuie elucidat. Exista insa situatii in care ratiunea trebuie sa fie mai puternica decat aceste sentimente.Gandeste-te numai ce ar insemna pentru familie evidentierea unei eventuale relatii intre voi.Ambele familii si toate celelalte rude v-or reactiona.Si inca foarte dur.Ar fi o relatie impotriva firii umane, impotriva doctrinei oricarei religii existente pe pamant, impotriva oricarui mod de educatie, impotriva bunului simt.Ai fi exclusa complet din familie, dintre cunostinte, dintre prieteni.Nimeni nu ar accepta astfel de relatie. Poate nici el.Ti-am spus toate acestea,nu sa te condamn (nu judec pe nimeni niciodata),ci doar sa reflectezi la aceste aspecte si sunt convins ca ratiunea va invinge.E simplu sa spui,, nu te mai gandi la el,, de aceea nu-ti spun asta.Dar iti spun sa incerci a realiza urmarile unei asemenea relatii. Ordoneaza-ti gandurile, iesi cu prietenii, orienteaza-ti pasiunea in alta directie.Sunt convins ca vei reusi.Pa si sa ai parte de liniste si de o viata frumoasa.

| LostInBubble a răspuns:

Gandeste-te ca nu puteti fi impreuna si astepti degeaba. Fa-ti un iubit, iesi cu prietenii, fa cumva si nu-ti mai ocupa timpul unde si-l ocupa el. happy

Stai mai putin in preajma lui si va trece. big hug

| jhonsmyth a răspuns:

Stai linistita, ca nu ai avea nici o sansa potrivit prevederilor Penale se numeste INCESTe ca si cum un frate si o sora ar face dragoste si se pedepseste cu inchisoarea bafta

| AlexaAlexandra11 a răspuns:

Pfoai! Foarte naspa treaba! Sincera sa fiu chiar nu stiu cum sa incep. Cred ca ar trebui sa te gandesti ca nu sunt sanse pentru un viitor impreuna si peste asta e cam ciudat ca aveti acelasi sange in vene.Dar totusi spune-i ce simti si el te va face sa iei o decizie prin raspunsul lui happy.