| anonim_4396 a întrebat:

Ce pot face daca un profesor nu ma place. M-a ascultat si mi-a dat o nota mica(in ziua aceea am invatat foarte mult), iar astazi a ascultat un coleg si i-a dat o nota mare cand nici macar nu a rostit 2 vorbe(nici de 2 ori nu a raspuns). Tuturor colegilor le da note mici, doar lui ii da note mari.De ce? Vi se pare corect? Ce putem face?

4 răspunsuri:
| juniper a răspuns:

Nu este corect deloc. Ar trebui sa-l reclami la directoare.

| IQOnly a răspuns:

Nu prea putem face nimic.Ca orice om profesorii au preferinte, de aceea unora le dau note mici si unora note mari.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poate ca profesorul vostru il place pe acel elev si nu, bineinteles ca nu mi se pare normal. Spunetii dirigintei voastre cand aveti dirigentie de acel profesor. Ea trebuie sa faca ceva, ca doar nu ar vrea ca elevii ei sa aiba note mici.Multa bafta! Sper ca imi vei urma sfaturile.Pa,pa!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Clar ca nu e ceva normal si nici corect nu-i.Ar trebuii sa ii spuneti dirigintei sau directorului sau ma rog sa faceti ceva, ca altfel veti avea numai note mici si ala care e prefert(clar are relatii cu profu vostru)va castiga.Nu lasati lucrurile asa ca o sa pierdeti.