| dracusorcucornite a întrebat:

Ce pot face pentru a imi creste unghiile? si sa nu mai mi se rupa?

5 răspunsuri:
| iulia972 a răspuns:

Buna! pai ar fi cateva variante:ori sa le dai cu ulei de ricin (merge si pe unghii nu numai pe par), ori sa le dai cu oja, lac sau intaritor. Sper ca te-am ajutat!happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa ai suficient calciu in organism. Dar nu trebuie sa ai mai mult decat trebuie, deoarece iti vor "plesni" unghiile (nu e chiar atat de infricosator pe cat suna) laughing.
Te poti da in fiecare zi cu ulei de ricin pe unghii.

| ONElena11 a răspuns:

Incearca sa folosesti un tratament (gen lac de unghii) care sa le intareasca. Si consuma calciu.

| IonelaTatiana a răspuns:

Cel mai bine este sa le lasi naturale, fara sa le dai cu oja, iar atunci cand incep sa creasca aplica putin lac de unghii sau chiar oja pe varful unghiei(gen manichiura french)