| emaalexandra97 a întrebat:

Ce pot face sa-mi vina ciclul mai repede? stiu ca nu am 20 de ani ca sa-mi fac griji, dar toate fetele au cclu, chiar de la 10-11 ani unele.sunt destul de dezvoltata si am si toate semnele de ciclu.am si visat aseara ca aproape mi-a enit, si ma enerveaza ca nu am inca crying

Răspuns Câştigător
| Mihaela_1056 a răspuns:

Wow.esti prima fata care vrea asa ceva, te sfatuiesc sa te bucuri.pentru ca apoi vei avea dureri de burta groaznicesad... din cate vad ai 13 ani.Fi linistita, la unele nu apare asta nici la 16 ani...ar trebui sa faci mult sport daca vrei asta mai repede.Eu zic sa te bucuri de copilarie! ma bucur daca ti.am fost de folos:*

12 răspunsuri:
| ascovit a răspuns:

Salut!

Poi cati ani ai? Ciclul vine intre varsta de 10-16 ani. daca ai deja trecut de 16 ani ar fi bine sa te duci la medic. insa daca nu, timpul este cea mai buna solutie.
Nu cred ca a avea ciclu te face mai interesanta. Crede-ma, nu este nimic in neregula daca nu ti-a venit inca si ai varsta cuprinsa intre 10-16 anihappy

succes!

| AnnnaMarrria a răspuns:

De ce? mai bine ca nu ai! Este o povaraa!
si nu poti face nimic! Iti vine, la momentul potrivit, mai asteapta, ai 13 ani nu?

| haiZI a răspuns:

Esti in genul; mami aia are ciclu, vreau si eu
aaaaaaaaa, cumpara-mi, aaaaheee-cumpara-mi si mie ciclu
Stai calm ca nu-ti vine tie ciclul doar sa fii cool.lol.vine cand e sa vina, de la natura si Nu, nu poti face nimic sa vina mai repede, lol.
Grow up copile si poate ca iti vine mai repede.

| haiZI a răspuns:

Scuze postase varumio.pa

| TwEEty_9286 a răspuns:

Nu iti face griji, daca ai semne sigur iti va veni pana intr-o luna, iar dupa ce iti va veni crede-ma ca nu vei mai vrea oricum menstruatia vine atnci cand corpul este pregatit pa pa*

| EsarfaRozZ a răspuns:

Pai si de ce vrei sa ai?straight face cand o sa iti vina, o sa te saturi, nu o sa iti mai placa atunci. Nu este ceva ce sa iti placa...sau de ce sa fi mandra... pur si simplu iti vine, ca la toate femeile. Si cat despre treaba cu grabitu, nu poti face nimica, asteapta pana iti vine, inseamna ca nu esti destul de dezvoltata, sau nu stiu. nu ai ce sa faci. asteapta.

Dar iti spun ca nu este un lucru frumos, adica pe mine chiar ma enerveaza, dureri de burta + stare de rau + nu mi`e prea foame cand sunt pe stop + ca trebuie sa am grija etc etc... e ff najpa, nu stiu de ce astepti, chiar nu te inteleg laughing

| FaraNumeNuoah a răspuns:

Nici nu vrei sa ai, iti dai seama ce durere de burta ai?raised eyebrows. si mai bine lasa astea, esti fff norocoasa ca nu ai!winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai linistita normal trebuie sa vina la 11-12 ani nu te agita crede-ma odata ce o sa-ti vina o sa te saturi de el o sa vezi mai bine te-ai bucura cati vine mai tarziu... oricum nu-i motiv de ingrijorare si visul e din cauza ca te gandesti prea mult la astawinking

| ToxiC_7533 a răspuns:

Suare... asta depinde de organismul tau nu poti u sa ii comanzi cand sa vina. eu zic sa asteptzi pentru ca sigur va veni. am prietene la care lea venit la 17 ani sau mai mult. deci asteapta ca o sa-ti vina. nu-ti face o problema de asta oh go on

| ToxiC_7533 a răspuns:

Asta depinde de organismul tau nu poti u sa ii comanzi cand sa vina. eu zic sa asteptzi pentru ca sigur va veni. am prietene la care lea venit la 17 ani sau mai mult. deci asteapta ca o sa-ti vina. nu-ti face o problema de asta oh go on

| jesuis a răspuns:

Eu iti propun sa stai linistita deoarece si eu imi puneam aceleasi intrebari zi de zi
winking
te sfatuiesc sa stai linistita
ciclu vine cand corpu iti este pregatit pe dinauntru
winkingFundawinking:X

| Tibhar a răspuns:

Nu poti face nimic. vine de la sine sfatul meu este sa mai astepti si o sa vina happy